“Literārā kafejnīca” 2019

2019, gada 27. septembrī Eiropas Zinātnieku nakts „Zinātne nākotnei” aktivitāšu cikla ietvaros notika Daugavpils Universitātes (DU) Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrības „Intelekta parks” rīkotais pasākums „Literārā kafejnīca”.

Šogad „Literārās kafejnīcas” vienojošā tēma bija dzimumu identitāte un stereotipi dabaszinātnēs un literatūrā; uz sarunu un rosinošām diskusijām ar DU studējošajiem, Daugavpils izglītības iestāžu skolotājiem un skolēniem, kā arī citiem interesentiem tikās DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biotehnoloģiju departamenta profesore Dr. biol. Inese Kokina un dzejniece, pedagoģe, literatūras pētniece, publiciste un politiķe Iveta Ratinīka. Pasākuma dalībnieki neformālā gaisotnē tika iepazīstināti ar zinātnes un daiļrades nepārprotamu mijiedarbi un līdzāspastāvēšanu, neraugoties uz sākumā šķietami dažādām sarunai pieteiktām nozarēm. Prof. Inese Kokina stāstīja par studentu perspektīvām zinātnē, stereotipiem par zinātni un pētniekiem, savukārt dzejniece Iveta Ratinīka ar savu dzīvesstāstu un radošās, pedagoģiskās pieredzes piemēriem un savas dzejas lasīšanu aizrāva ikvienu klātesošo.

DU Zinātnieku nakts apmeklētāju ieinteresētība „Literārās kafejnīcas” norisē mudina šo aktivitāti rīkot arī turpmāk, iesaistot dažādu zinātņu un disciplīnu pārstāvjus.